Milan-modely.wz.cz

Obsah

Přestavba vysílače Futaba FX 18V2 35 MHz na 2,4 GHz

Klikni 4.4.2011 - Po loňských problémech s opakovaným rušením na 35 MHz (i při použití PCM modulace) jsem se rozhodl přejít na 2,4 GHz.
Volba padla na JETI DUPLEX, jelikož šel zastavět do mého rádia. Možnost přepínání mezi 35 MHz a 2,4 GHz jsem navyužil a rozhodl se kompletně přejít na 2,4.
Protože vysílač Futaba FX 18 V2 nemá výměnný modul, použil jsem modul pro vnitřní instalaci DUPLEX TU2.

Montáž není nijak složitá, postupoval jsem dle návodu výrobce, kde je i fotodokumentace a jen trochu zručný elektrotechnik to hravě zvládne.
>> ODKAZ ZDE <<
Klikni
Anténu 2,4 GHz jsem umístil místo stávající, jen jsem vyvrtal díru pro anténu o průměru 6mm a trochu zkrátil plastové hrdlo na vysílači.
Klikni
Jako zobrazovací jednotka byl zvolen JETIBOX mini.
Klikni
Ten je umístěn do horní části vysílače, místa určeného pro dodatečné trimy a přepínače. Využil jsem pouze postranní dva, což mě plně stačí, další čtyři jsou ještě po bocích. K uchycení jsem použil plastové šrouby, které jsou součásti JETIBOXU mini.
Klikni
První zkušenosti s tímto systémem jsou zatím kladné. Vše ukáže časem praxe. Krom bezpečnějšího provozu bez rušení, jsou i možnosti telemetrie, jako je už v základu měření úrovně signálu a informace o napětí přijímačových baterii, určitě přínosem. O další různé měřící sondy lze systém dále rozšiřovat.

Spodek

© 2007 -  holhas design